מאמרים של אסנת גרתי מתוך YNET הורים

 

 

טיפול בילדים באמצעות אומנויות לחימה

יש ילדים שלא מתחברים לטיפול פסיכולוגי או רגשי ומעדיפים אווירה אנרגטית יותר. באמצעות אומנויות לחימה אפשר לעבוד על דברים שמפריעים לילד ולהגיע לתוצאות. איך זה בדיוק מתבצע ולמי זה מתאים?

 

אובדן של אדם קרוב - כך עוזרים לילדים

כשניתנת לילדים התמיכה הנכונה, יש בכוחם לעבד מוות של אדם אהוב ולהמשיך בחייהם למרות העצב ולמרות שחייהם לא יחזרו להיות כשהיו. איך אפשר לעזור להם להתמודד עם קושי שהם לא תמיד מצליחים להבין? 

 

 אמא: "איך היה בבית הספר?"

בן: "היה"

אתם רוצים לדעת מה קורה עם ילדיכם אבל לפעמים פונים אליהם בזמן ובאופן שלא מתאים להם. אפשר לוותר על החקירות והחפירות ולגרום להם לשתף בדרכים אחרות.

 

גבולות לילדים - המינון הנכון

כדי שהצבת גבולות תעבוד טוב צריך להתייחס לאופיו של הילד ולהבין מהם הצרכים שלו. איך יודעים עד כמה אפשר "לשחרר" ומתי דווקא צריך לעזור לילד לבטא את הצד הפראי שבתוכו?

 

ואז הילד פתאום אמר - "בא לי למות"

ילדים לפעמים אומרים משפטים קשים על כך שנמאס להם מהחיים, אבל לא תמיד ברור אם מדובר באמירה סתמית שנזרקת לאוויר ביום לא טוב או בסימני אזהרה הדורשים התערבות מיידית. מדריך להורה המודאג.

 

13 מתנות לחיים שכל הורה צריך לתת לילדיו

ללמד אותם לסלוח, להדגיש את החוזקות שלהם, להתנדב ולהראות להם איך מנהלים קונפליקט. רוצים שהילדים שלכם יגדלו להיות אנשים שבטוחים ביכולות שלהם? זה הזמן להשקיע...

 

ילדי אקסטרים: הילדים שלא מפחדים מכלום

הם מחפשים התנסויות מסעירות, נתלים על ענפים ומטפסים למקומות גבוהים. מה מוביל ילדים מסוימים להימשך תמיד לריגושים ולסכנות, ואיך ההורים צריכים להגיב?

 

למה הילד שלכם כועס ומה אפשר לעשות עם זה? 

היה קשה מאוד לצפות בסרטון בו נראה נער מכה נערה, וזה מאיים מדי לחשוב שהילדים שלנו יכולים להגיע לרמת תסכול כל כך גבוהה אבל מתברר שגם ילדים מ"בתים טובים" יכולים לאבד את הדרך. איך צריך להגיב כשהם כועסים או תוקפניים ואילו דרכים יש כדי להרגיע את הרוחות?

 

  

הייתם ילדים דחויים? כך תיראה ההורות שלכם

"בתור ילדה התביישתי בגוף שלי ודי הפסקתי לאכול. הרגשתי שכל האנשים מפשיטים אותי במבטים שלהם. כאימא אני משתדלת לשמור על הבנות שלי ולהחזיר אותן לקרקע. יודעת שזה לא פייר כי אני לא נותנת להן לעוף על עצמן ועל החיים". איך העבר שלנו משפיע על ההורות ומה אפשר לעשות עם זה?

 

יש מה לעשות עם קשיים חברתיים של ילדים

קשיים חברתיים של הילדים מדירים שינה מעיניהם של הורים רבים. מחקרים מראים כי שביעות רצון חברתית אצל ילדים משפיעה על מדדים רגשיים רבים כגון הסתגלות, רוגע ופניות לימודית. איך לזהות כשקיימת בעיה ומה ניתן לעשות כדי לעזור?

 

8 טעויות שהורים עושים עם ילדי סנדוויץ'

לא מקדישים להם מספיק זמן, מפספסים את הייחודיות שלהם ומנסים לפצות אותם על ה"עוול" שנגרם להם. אמנם לילדי סנדוויץ' יש הרבה יתרונות אבל עושים איתם לא מעט טעויות בגלל מיקומם במשפחה

 

תופעת הליצנים: עד כמה השעמום מסוכן?

בני נוער רבים מתמודדים עם תחושות של שעמום וריקנות ומחפשים ריגושים על בסיס קבוע. תופעת הליצנים מספקת להם פתרון זמני. כיצד ההורים יכולים לעזור להם וגם לילדים שמפחדים לצאת מהבית ולהיתקל בהם?

 

5 אימהות מבקשות סליחה

"סליחה ילד שלי שאני לא מצליחה להביא לך אח. אתה כבר גדול וזקוק לאח או אחות שילוו אותך בחיים, ואנחנו לא מצליחים להביא אותו לעולם". רגע לפני יום כיפור - אימהות מבקשות סליחה מילדיהן

 

כשהילד חוזר מבית ספר ולא עושה כלום

הם משקיעים בלימודים במהלך היום, קובעים מדי פעם עם חברים אחר הצהריים והולכים לחוג או לצופים אבל בשאר הזמן לא עושים כלום ובעיקר בוהים במסכים. למה זה כל כך מעצבן אתכם והאם עדיף להתעלם או להציע להם רעיונות לפעילויות?

 

כואבת לי הבטן, אני לא הולך לבית ספר

ילדים לפעמים מתקשים לבטא בעיה רגשית כלשהי ולכן מעדיפים לומר שהם לא מרגישים טוב ולהישאר בבית. איך יודעים אם מדובר בבעיה רפואית אמיתית או שיש דברים אחרים שכדאי לבדוק?

 

 

מה גורם לילדים לרצות ללמוד

הספירה לאחור כבר החלה, וילדים רבים מביעים אי חשק מופגן לחזור ללימודים. מה מוביל למוטיבציה הנמוכה שלהם ללמוד, ואיך אנחנו יכולים לעזור להם להבין שיש דברים מהנים ומעניינים בלמידה?

 

 

 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5039078,00.html

טיפול רגשי לילדים