טיפול באמנות לילדים

 

 

 

 

אומנות ויצירה ידועות בהשפעתן המיטיבה על ילדים. דרך האומנות ילדים מבטאים רגשות, וחווים תחושות של רגיעה , פורקן מתח, ושחרור. בטיפול מסבה המטפלת את הקשב של הילד לתהליך היצירה- לבחירת הצבעים לתחושות שעולות בו בעת היצירה, לתהליך העבודה, ולבחירת הנושא של היצירה.

 

 במה הטיפול באומנות עוזר?

בכך, עוזרת המטפלת לילד עם קשייו באופן שמרחיק את הבעיה או הקושי מהילד, ומסייע לילד לבטא את הרגשות והקשיים שלו, בלי לחוש מאויים או להתבייש. מטרת הטיפול באומנות לילדים היא לשפר את איכות החיים של הילד ומשפחתו, אך במקום באמצעים מילוליים, משתמשת המטפלת בשיטות יצירתיות להבעה עצמית כגון: פיסול בחימר או בגבס, עבודה עם סוגים שונים של צבעים, פיסול סביבתי, צילום, הדבקות, ציור ורישום.

 

 מיומנות המטפלים שלנו

המטפלת באומנות מיומנת בלזהות דרכי תקשורת לא מילוליות של הילדים, ולהבין דרך תהליך היצירה המשותף עם מה הילדים מתמודדים, מהם הקשיים והאתגרים שלהם, ואיך ניתן לעזור להם.

 

השעה המשותפת של הילד והמטפלת היא שעה מהנה ומעצימה, של יצירה משותפת, משחק, ושיחה. ישנן פגישות בהן הילדים בוחרים לא לעסוק ביצירה, ולכן חדר הטיפולים מצוייד גם במשחקי קופסה, משחקי כדור ומשחקי דמיון, כך שלילדים יהיה חופש לבחור את הפעילות שהם רוצים באותה פגישה.

 

תרפיה באומנות מתאימה לילדים עם קשיי ויסות, קשיי תקשורת, קשיי קשב וריכוז, קשיים התנהגותיים, חרדות, משברים במשפחה,  ועוד. 

 

הוא מתאים לילדים שאוהבים יצירה ונהנים מעבודה עם חומרי אומנות, אך לא דורש כישרון אומנותי, או ניסיון. 

 

טיפול באומנות לילדים מלווה בהדרכת הורים.

 

לחצו כאן לתחומי טיפול נוספים: טיפול פסיכולוגי I טיפול בתנועה I טיפול בעזרת בעלי חיים I ספורט טיפולי לילדים 

 

 

לקבלת פרטים נוספים על טיפול פסיכולוגי לילדים או מתבגרים במרכז גרתי התקשרו לטל' 054-6667443. 

 

 

תרפיה באומנות לילדים

טיפול רגשי לילדים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: