אמא טובה (דיה)

 

הבלוג של אסנת גרתי - עיתון 'הארץ'

  

 

 

מה באמת עובר על ילדים בררנים באוכל

לעתים בררנות באוכל היא סימפטום לקושי רגשי. כדאי לנסות להבין מה עומד מאחוריה ולפתור את שורש הבעיה ולא את המופע החיצוני שלה. בכל מקרה, לא מומלץ לדחוף לילדים אוכל, כי זה משפיע על היחס שלהם לאכילה להמשך החיים.

 

למה רבים מאיתנו חיים על פי הציווי "לא לעשות דרמה"?

על הצלחת שהוגשה לי במסעדה שכב ג'וק, מהזן החום-החלקלק-המבחיל. מיד ריסנתי את עצמי: "אל תעשי דרמה". נזכרתי בתקרית הזאת כשמטופלת אמרה לי שקשה לה עם מחמאות.

  

איך לדבר עם ילדים על יום הזיכרון (ועל מוות בכלל)

למרות שהילדים לא הולכים לבית הספר, הם נחשפים לסיפורים, שירים ואמירות רבות העוסקים ביום הזיכרון ובמוות. חשוב שנתווך להם את הנושא בצורה פתוחה ובריאה. כך תעשו זאת.

 

אפשרו לעצמכם ולילדיכם לקנא, זה בריא 

בתרבות שלנו אסור לקנא, זה מעורר בושה. כשאנחנו מלמדים את הילדים שלנו להכחיש את הרגש הזה, אנחנו מפספסים רגש חשוב- שדרכו ילדים לומדים לקבל את עצמם ולווסת את הרגשות שלהם.

 

הצד האפל של מבחני האיתור למחוננים

רק קומץ ילדים נבחר לתכניות האיכותיות למחוננים, ועם זאת רבים נבחנים וחשים תסכול ואכזבה. אם המבחנים ייערכו מחוץ לכתלי ביה"ס ותתקיים לקראתם הכנה רגשית ראויה על ידי המחנכות, היועצות וההורים, יהיה אפשר למנוע חלק מהתחושות השליליות שהם מעוררים 

 

ילדים לא כועסים סתם, כך תפענחו את הסיבה

שפת הרגש של ילדים היא כמו צופן, וכמבוגרים הצופן לא תמיד ברור לנו. ובכל זאת, חשוב שנתאמץ להבין אותו כדי שנוכל לתמוך בילדים שלנו לבטא את הרגשות שלהם ולהיות אותנטיים לעצמם. כך תעשו זאת

 

למה ילדים בטלנים מוציאים אותנו מדעתנו?

הילדים שרועים על הספה באפס מעשה או בוהים במסך במשך שעות? אתם תוהים איפה טעיתם ומתפללים שהם לא יגדלו להיות מבוגרים עצלים ועלובים? ובכן, שחררו. הכל בסדר עם הילדים...

 

 איך מציבים גבולות לילדים בצורה נכונה?

שלושה סגנונות הוריים נפוצים יש חדירה אל המרחב האישי של הילד ומעורבות בהחלטה מה מותר ומה אסור. אך מה שנראה כהצבת גבולות בריאה הוא לעתים נוקשות שמובילה לציות ולא להפנמה אמיתית.

 

שיח ההמרה הוא רק חלק מגישה חינוכית שלמה

מקורה של התפישה לפיה ילדים לא יודעים מי הם ומה טוב להם הוא בפחד מחופש בחירה. נכון, זה קשה כשילדינו בוחרים בנתיבים שלא נראים לנו (לעזוב את בי"ס, לעשות קעקוע), אבל תפקידינו רק לשאת עצות ובסופו של דבר לקבל את מי שהם.

 

למה ילדים בטלנים מוציאים אותנו מדעתנו?

הילדים שרועים על הספה באפס מעשה או בוהים במסך במשך שעות? אתם תוהים איפה טעיתם ומתפללים שהם לא יגדלו להיות מבוגרים עצלים ועלובים? ובכן, שחררו. הכל בסדר עם הילדים שלכם, הבעיה אצלכם.

 

 

טיפול רגשי לילדים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: