ספורט טיפולי לילדים – באמצעות אומנויות לחימה

פסיכולוגית קלינית לילדים

 

טיפול בסיוע אומנויות לחימה 

 

טיפול בסיוע אומנויות לחימה הוא שיטת טיפול ייחודית המשלבת אומנויות לחימה וטיפולרגשי. השיטה מתאימה לילדים עם קשיי קשב וריכוז, דימוי עצמי נמוך, קשיי ויסות, חרדות, ביישנות, קשיים חברתיים ובעיות התנהגות.

  

מחקרים רבים שנעשו מעידים על כך שספורט טיפולי לילדים ובהכרח אומנויות לחימה, משפיעים באופן חיובי על ילדים עם קשיי קשב וריכוז. ההשפעה החיובית של אימון סדיר באומנויות לחימה על היכולות הפיזיות, ההתנהגותיות-רגשיות והשכליות אצל ילדים. ידוע כיום כי אימון סדיר באומנויות לחימה משפר את הקוארדינציה, היציבות, הלמידה המוטורית, תחושת השליטה העצמית, ניהול הכעסים, התקשורת עם הסביבה ויכולת דחיית הסיפוקים.

 

טיפול באמצעות אומנויות לחימה נעשה בחדר מרווח ומאובזר במרכז גרתי ברעננה המצויד באביזרים מתחום הלחימה והספורט, בו המטפל המוסמך בטיפול באומנויות לחימה פוגש את הילד. הפגישה היא שעה פרטנית בה מתאמנים באומניות לחימה, משחקים משחקים מוטורים ואחרים, משוחחים על חייו של הילד, ומציבים מטרות ביחד עם ההורים והילד.

 

החוויה של הילדים שעובדים בטיפול באמצעות אומנויות לחימה מאתגרת ומעצימה, מעלה את הדופק והאדרנלין, ומקנה כלים רגשיים וגופניים להתמודדות עם אתגרים בחייו של הילד.

 

התוכנית נבנתה ומלווה בפועל על ידי פסיכולוגים קלינים.  הטיפול מלווה בהדרכת הורים. 

 

ספורט טיפולי מעצים לילדים – מרכז גרתי

 

מהו ספורט טיפולי מעצים?

אימון ספורט מעצים יכול להתנהל בקבוצות של עד ארבעה ילדים או אחד על אחד. האימון מועבר על ידי מאמן כדורסל וספורט מוסמך ממכון וינגייט. המאמנים מטעם מרכז גרתי בעלי ניסיון רב בתחום הספורט ובאימון ילדים ונוער. 

 

התוכנית מלווה על ידי ד"ר ניסים קונקי, פסיכולוג קליני ומדריך כדורסל מוסמך אשר מלווה ספורטאים ותהליכים מנטליים, ועל ידי אסנת גרתי - פסיכולוגית קלינית לילדים ונוער, מנהלת מרכז גרתי.  

 

מתאים לבנים ולבנות החל מגיל הגן ועד לגיל ההתבגרות. האימון מבוסס על משחקי ספורט כפלטפורמה לשיפור מיומנויות. האימון מקנה לילדים טכניקות עבודה גופניות המשפרות את תפקודם הכולל כולל הפיזי והמנטלי - מבחינה מחשבתית, רגשית והתנהגותית. עם הזמן, המתאמנים הצעירים לומדים, דרך הגוף, כיצד להתמודד עם המצבים שמאתגרים אותם. האימון משפר את הביטחון העצמי, מדמה סיטואציות מאתגרות מחיי היום יום, ומקנה כלים להתמודדות. 

 

באימון מתקיימת עבודה על הויסות הרגשי והחושי, קוארדינציה, יכולת התכנון, תקשורת, והתמודדות עם הפסדים ונצחונות. המפגש נעשה באוירה מעצימה וכיפית עם אביזרי ספורט מגוונים, כדורים, והרבה אנרגיה.  

 

לכל ילד בונה המאמן תוכנית אימונים פיזית ומנטלית, עם מטרות מוגדרות להשגה. המאמן נפגש עם ההורים אחת לחודשיים כדי להתעדכן, לעדכן, ולתת כלים לעבודה עם הילד בבית. 

 

צלצל עכשיו לתיאום פגישה לטיפול באומנויות לחימה או לאימון ספורט מעצים   054-6667443

 

לחצו כאן למאמרים נוספים בנושא ספורט טיפולי לילדים.

 

לחצו כאן לתחומי טיפול נוספים: טיפול פסיכולוגי I טיפול באומנות I טיפול בתנועה I טיפול בעזרת בעלי חיים

 

טיפול רגשי לילדים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: