מאמרים

 

אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית ומנהלת מרכז גרתי. עוסקת בכתיבת בלוג ומאמרים להורים על נושאים הנוגעים באתגרים של כולנו עם הילדים, ובקשיים נפוצים העולים עם הילדים בחיי היום יום. המאמרים סוקרים את האתגרים, ומציעים כלים לחשיבה ויישום עם הילדים בבית. אתם מוזמנים לקרוא.

טיפול וייעוץ אונליין בילדים

כיצד יוצרים קשר טיפולי ושומרים עליו מרחוק, כיצד יכול המטפל להיות דמות קרובה ותומכת גם ללא פגישות תכופות פנים אל פנים, ומה תפקידם של ההורים במבנה הטיפולי החדש שנוצר.

Product 01

Product 01

לטפל בילד בעזרת ספורט

אם הילדים מתקשים לפתח מיומנויות וכישורים מוטורים, חברתיים ורגשיים, ספורט טיפולי עשוי לעזור להם. מי מוסמך לעבוד בתחום? האם הטיפול יכול לעזור בפתרון בעיות? ובאילו מקרים עדיף לנסות כיוון אחר?

Product 01

Product 01

איך תיראה משפחה בעשור הבא? לא כמו שחשבתם...

אם נמשיך עם הלחץ, המולטי-טסקינג וההתמכרות לסמארטפון - הקשרים המשפחתיים שלנו יהיו בסכנה ממשית. מהו הפתרון? שלושה מומחים מנסים להראות שאפשר גם אחרת: "מבחינת הרווחה הפסיכולוגית שלנו, אנחנו חייבים לחזור לאחור"

Product 01

Product 01

פתאום הילדה השתנתה

הוריה של יערה הרגישו שבתם השתנתה וחששו שעובר עליה משהו בבית ספר. בסופו של דבר התגלה כי הדאגות היו לשווא והילדה פשוט עוברת שינוי בדפוסי החשיבה וההתנהגות שלה. מתי זה קורה ואיך כדאי להגיב?

Product 01

Product 01

מדוע ילדים אוהבים אש?

אש זה לא רק מרשמלו ותפוחי אדמה. אפשר להשתמש בחדר הטיפולים בנרות שנותנים אפקט עדין של אש ולעזור לילדים שמתקשים לבטא את עצמם בדרך הרגילה - החל מטיפול בחרדות ועד התמודדות עם קשיים חברתיים. פסיכולוגית קלינית מסבירה איך זה מתבצע

Product 01

Product 01

ילדים שלא רוצים ללמוד

ישנן סיבות מגוונות למוטיבציה נמוכה ללימודים. חשוב להבחין בין ילדים שהיו סקרנים ומונעים ללמידה, וזה חלף, לבין ילדים שתמיד היתה להם מוטיבציה נמוכה לנושא, לבין ילדים עם קשיים לימודיים ולקויות למידה.

Product 01

Product 01

טיפול באומנות לחימה לילדים, ספורט טיפולי לילדים | מרכז גרתי

שיטת טיפול ייחודית המשלבת אימון באומנויות לחימה והצבת מטרות טיפוליות. השיטה מתאימה לילדים עם קשיי קשב וריכוז, קשיי ויסות, סרבול מוטורי, ביישנות, קשיים חברתיים ובעיות התנהגות.

Product 01

Product 01

 שקרים של ילדים

במאמר שלפנינו אסקור את ההיבטים ההתפתחותיים ואת הסיבות לשקרים אצל ילדים ואדון בדרכים ההוריות להתמודד עימם.

 

 

 

Product 01

Product 01

חרדה לישון מחוץ לבית

בימי חופשת הקיץ , בהם ישנם מחנות קיץ, קייטנות, וטיולים לילדים הדורשים לינה מחוץ לבית, הופכת ההתמודדות של ילדים עם חרדה לישון מחוץ לבית לקשה ומתסכלת.

Product 01

Product 01

הכנת ילדים לגירושין

גירושין במשפחה הוא אחד מגורמי הלחץ המשמעותיים ביותר שמשפחות מתמודדות עימם, כיוון שהוא משפיע על  המשפחה כולה, ודורש הכלה והתייחסות לא רק לצרכי ההורים כי אם גם לצורכי הילדים שהמהלך משפיע מאוד על חייהם.

Product 01

Product 01

דימוי עצמי נמוך

הדימוי העצמי של ילדים מורכב מהאופן בו הם תופסים את המסוגלות האישית והמאפיינים שלהם בתחומים שונים החשובים להם כגון: יכולת חברתית, מראה חיצוני, יכולת ספורטיבית, כישורי למידה ועוד.

Product 01

Product 01

התקפי זעם

הורים מספרים כי בעת התקף זעם אצל ילדם הם מרגישים שזה לא יגמר לעולם, שהילד שלהם משתגע, או שהם עומדים לצאת מדעתם ואפילו להרביץ לו. 

Product 01

Product 01

מהו טיפול פסיכולוגי יעיל?

מה הופך טיפול רגשי ליעיל עבור ילד מסוים? ומה בתוך תהליך טיפולי בסופו של דבר עוזר לילד? איך שעה של כיף ומשחק (למשל:מלחמת כריות, כדורגל ומשחק עם ברביות) יכולה לקדם את הילדה או הילד שלי מבחינה רגשית?

Product 01

Product 01

התקף חרדה

התקפי חרדה מאופיינים בתחושות פיזיות כגון דופק מהיר, הזעה, רעד, תחושה של כמעט עילפון, קוצר נשימה, סחרחורת, לחץ בחזה, ומלווים בהרגשת אימה ופחד של האדם החווה אותם.

Product 01

Product 01

סימפטומים גופניים אצל ילדים

ילדים מבטאים מצוקות רגשיות או דברים שמטרידים אותם - דרך גופם. ילדים אלה יחושו סמפטומים גופניים כגון: כאבי בטן, כאבי ראש, בחילה, חולשה, קשיי הרדמות וכד', ללא בסיס רפואי.

Product 01

Product 01

חרדה עקב המצב הביטחוני

בימים של מצב ביטחוני קשה, פיגועי טרור או מלחמה, הורים רבים עסוקים בשאלות: כיצד נזהה שקיימת חרדה אצל הילד/ה? איזו חרדה טבעית ואיזו מצריכה התערבות מקצועית, ואיך נעזור לילדים שמודאגים או חרדים מהמצב?

Product 01

Product 01

חרדה חברתית

חרדה חברתית משפיעה מאוד על תפקודם התעסוקתי, הבין אישי והחברתי של הסובלים ממנה, כיוון שמובילה להימנעות מדיבור או נוכחות באירועים חברתיים, ולצמצום האינטראקציה הבן-אישית למינימום, מתוך מבוכה וחשש.

Product 01

Product 01

מי מפחד מטיפול פסיכולוגי?

במאמר זה אסקור כמה מהפחדים הנפוצים של הורים בדרך לטיפול  פסיכולוגי עבור ילדם, וגם כמה אמונות שגויות של הורים לגבי טיפול, כדי לנסות ולהבין מדוע הפנייה לאיש מקצוע עבור ילדנו יכולה לעיתים להיות מורכבת, ואיך ניתן להקל על הורים שפונים.

Product 01

Product 01

חרדות בילדים​

איך מזהים חרדות אצל ילדים, מהם סוגי החרדות הנפוצים בקרב ילדים, מה הסיבות להופעתן, מתי נדרש טיפול, ומה עושים בטיפול רגשי בחרדה? סקירה של הנושא.

Product 01

Product 01

מודל "אמא'לה" לטיפול בחרדה​

במאמר זה אציג מודל לעבודה עם ילדים הסובלים מחרדות מסוגים שונים, הכולל עבודה טיפולית וייעוצית עם הילד והוריו.

Product 01

Product 01

הורות בטוחה לילדים עם חרדה​

הקושי להיות הורה לילד חרד הוא עצום. הורים רבים מתארים תחושות כגון: בהלה, חרדה, דאגה, רצון לגונן, כעס על הילד, תמיהה וחוסר הבנה של קשייו, רצון להעלים את הפחד באופן מיידי, ועוד.

Product 01

Product 01

פסיכו-יוגה

שיטה טיפולית ייחודית לטיפול בחרדה בילדים , שפותחה על ידי פסיכולוגית קלינית ומורה מוסמכת ליוגה, ומחברת ידע וניסיון משני התחומים על מנת להקל על ילדים הסובלים מחרדה ולשפר את התמודדותם.

Product 01

Product 01

טיפול רגשי לילדים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: