קבוצות לשיפור מיומנויות חברתיות במרכז גרתי

מיומנויות חברתיות

 

 

אם לילד שלכם יש קושי חברתי ואתם רוצים לעזור לו, רשמו אותו לקבוצות לשיפור מיומנויות חברתיות במרכז גרתי רעננה.

  

מה מטרת הקבוצות החברתיות?

1. לשפר מיומנויות חברתיות כמו: תקשורת, השתלבות בקבוצה, קשר עין, שפת גוף, יכולת שיחה, הדדיות, ויתור, עמידה על שלי, יוזמה, מתן מקום לאחר, ועוד.

2. להעצים את הילדים ולשפר את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי.

3. ליצור אופציות נוספות לחברויות בין ילדי הקבוצה.

4. ללוות את ההורים בהדרכת הורים ממוקדת שמטרתה לקדם את מצבו החברתי של הילד.

 

 

מדוע חשוב לעבוד על מיומנויות חברתיות בקבוצה?

המשחק החברתי הוא משחק קשוח עם כללים משלו, ולא כל הילדים ניחנו ביכולות טבעיות להבין את הכללים ולהתנהל נכון מבחינה חברתית. ישנם ילדים ביישנים שנמנעים מאינטראקציות חברתיות, ישנם ילדים שמציקים לאחרים וכך מרחיקים את הילדים, ישנם ילדים שמתקשים למצוא תחומי עניין משותפים עם האחר או ליצור שיחה, ועוד. בקבוצות, תחת הנחייתו המקצועית של המטפל, ניתן לאפיין מה מכשיל כל ילד בתחום החברתי, ולכוונו בהתאם כדי לשפר את יכולתו להשתלב. כשעובדים עם כמה ילדים ביחד נוצרות סיטואציות המדמות את המצב החברתי בבית הספר, וכך ניתן לראות את הדברים כפי שהם מתרחשים במציאות, ולהקנות בהדרגה לילד את המיומנויות החברתיות החסרות לו.

 

 

מי המטפלים שמנחים את הקבוצות?

מנחי הקבוצות הינם מטפלים ממרכז גרתי. הקבוצות בפיקוח מקצועי והדרכה של אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית ומנהלת מרכז גרתי. הקבוצות בפיקוח מקצועי של אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית ומנהלת מרכז גרתי.

 

מה גודל הקבוצות, לאילו גילאים הן מיועדות,  וכמה זמן נמשכת קבוצה חברתית?

הקבוצות קטנות ואינטימיות וניתן להתייחס בהן לצרכיו של כל ילד. הקבוצות מונות בין 3-5 ילדים באותה קבוצת גיל. הקבוצות מיועדות לבנים ובנות בכיתות א' עד  ז'. אנו עובדים על פי מודל קצר- מועד של 12 מפגשים קבוצתיים לילדים, המלווים בשלוש הדרכות הורים פרטניות להורים במהלך הקבוצה.

 

 

מה דרך העבודה בקבוצות?

הקבוצות מועברות דרך שיחה, משחקים חברתיים, וכלים מתחום הדינמיקה הקבוצתית. בחלק מהקבוצות משולבות דרכי טיפול ייחודיות כמו ספורט, פעילות אתגרית בטבע ואומנויות לחימה שמטרתן לקדם מיומנויות חברתיות בדרך חוויתית ואקטיבית. אנו מתאימים את אופן העבודה בקבוצה לגילאי הילדים ולתחומי העניין שלהם.

 

 

לקבלת פרטים נוספים והרשמה לקבוצות-צלצלו עכשיו   054-6667443.

 

לתחומי טיפול נוספים לחץ כאן: ספורט טיפולי לילדיםטיפול באומנות I טיפול בעזרת בעלי חיים I טיפול בתנועה

 

טיפול רגשי לילדים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: